Fotograf Gliwice

Fotograf Gliwice - sekrety udanej sesji fotograficznej

Przygotowania do sesji fotograficznej - TEL. 501-211-435

Bez względu na rodzaj sesji zdjęciowej, czy jest to sesja zdjęciowa ślubna czy sesja zdjęciowa urodzinowa czy z innej okazji, zawsze warto przygotować siebie i swoje ciało do sesji zdjęciowej. W każdych okolicznościach, należy zastosować pewne uniwersalne zasady dotyczące przygotowania do wykonania sesji zdjęć przez profesjonalnego fotografa. Pierwszą sprawą jaką należy się zająć, to ustalić z fotografem precyzyjną datę i godzinę sesji zdjęciowej oraz określić miejsce wykonania przez fotografa zdjęć. Nie zawsze bowiem jest to studio fotografa, niejednokrotnie przy profesjonalnych zdjęciach ślubnych, fotograf wybierze z nami plenerowe miejsce, gdzie nasza fotografia ślubna wyglądać będzie atrakcyjnie. Każdy profesjonalny fotograf zanim zabierze się do wykonywania fotografii ślubnej omówi z nami jak wyobrażamy sobie miejsce i inne szczegóły związane z tą jedyną sesją zdjęciową. Ponieważ koszt wykonania zdjęć ślubnych nie jest znikomy, warto omówieniu takich kwestii poświęcić chwilkę. Być może Państwo młodzi chcieliby, aby ich fotografia ślubna odzwierciedlała ich wspólne zainteresowania, hobby. Para młodych, którzy poznali się w czasie kursu żeglarskiego, a potem spędzająca każdą wolną chwilę na żaglówce, być może wolałaby zaznaczyć ten epizod w ich życiu na swojej unikalnej fotografii ślubnej. Otoczenie żaglówek, jeziora i lasu, to przecież piękne tło zdjęcia ślubnego. Profesjonalny fotograf doradzi jak do takiej plenerowej sesji zdjęć ślubnych przygotować się odpowiednio. Po drugie, zawsze warto dopytać się swojego fotografa, o jego oczekiwania wobec młodej pary. Czy oczekuje pewnego przygotowania się ze strony uczestników sesji zdjęć ślubnych czy sam zaopatrzy nas w pewne atrybuty związane z charakterem sesji.
Panna młoda i Pan młody musi przygotować się fizycznie do fotografii ślubnej i tak np. ostatni raz uroków solarium można zażywać maksymalnie 3 dni przed sesją, aby skóra odzyskała swój naturalny odcień i nie straszyła nienaturalną czerwienią. Panna młoda powinna zadbać o odpowiednią fryzurę, należy wydepilować ciało, wykonać manicure i pedicure, umalować się lub powierzyć wykonanie makijażu profesjonalnej wizażystce.

Fotografia ślubna Gliwice - Plener - czyli jak wybrać odpowiednie miejsce i czas na zdjęcia ślubne w plenerze

Tradycyjnie już po dniu zaślubin, kiedy w kościele lub w USC fotograf wykonał profesjonalną sesję ślubną, nadszedł czas na wykonanie profesjonalnej stylizowanej sesji fotografii ślubnej w plenerze. Choć stało się to niejako tradycją, nadal istnieje wiele wątpliwości gdzie i kiedy taką wymarzoną sesję ślubną wykonać. Jako profesjonalny fotograf ślubny zawsze omawiam tę kwestę szczegółowo z parą młodą. Ważny jest nie tylko wybór miejsca na zdjęcia ślubne, ale również czasu - pory roku, pory dnia. Wielokrotnie zdarzają się pary młodych małżonków, którzy marzą o romantycznym plenerze w ruinach zamków, w starych opuszczonych miejscach lub na świeżym powietrzu w otoczeni wody i zieleni. To standardowy wręcz urokliwy entourage sesji zdjęć ślubnych, lecz czy jedyny...
Spotykając się z parą młodą, zanim doradzę miejsce i czas sesji plenerowej, chciałbym wysłuchać, jakie wyobrażenie o takiej sesji mają moi klienci - być może mają już ściśle określoną wizję swojej fotografii ślubnej w plenerze, gdyby jednak otwarci na nowe pomysły szukali porady profesjonalnego fotografa ślubnego, zawsze służę radą i pomocą, korzystając z wieloletniej praktyki przy wykonywaniu profesjonalnych zdjęć ślubnych. Lokalizacja na pewno musi być atrakcyjna, bezpieczna dla ludzi i ubioru, odosobniona. Zanim zaczniemy wypytywać przyjaciół i wertować strony www, proponuję udanie się po poradę do profesjonalnego fotografa, którego wiedza może być w tym przypadku nieoceniona.

Plenerami cieszącymi się największą popularnością w trakcie wykonania sesji zdjęć ślubnych są: nadmorskie wydmy, szlaki górskie, otoczenie wody - kładki, mosty itp, pola zbóż, ruiny zamków, zameczków, stare opuszczone tory kolejowe.

Będąc fotografem z wieloletnim doświadczeniem w wykonaniu tak wymagającej usługi jaką jest fotografia ślubna zawsze doradzam odwołanie się do indywidualnych zainteresowań, wspólnych miejsc, które wywołują pozytywne wspomnienia. Pamiętajmy, że taka fotografia ślubna będzie pamiątką na całe życie, jedyną i niepowtarzalną, musi więc zachować swój indywidualny i unikatowy charakter.Tagi: Fotograf Gliwice, Fotografia ślubna Gliwice, Zdjęcia ślubne Gliwice, Fotograf Gliwice, Fotograf, Fotograf Śląsk, Studiomix.